HİZMETLERİMİZ

CİLT YENİLEME İŞLEMLERİ

Yıllar izlerini en çok ciltte bırakır. Yaşlanmanın etkisiyle birlikte ciltte meydana gelen çizgiler, kırışıklıklar, sarkma ve çökme gibi kusurları yaşın ilerlemesindendir. Yüzün yapısını gençleştirmek, bütün kırışıklıklardan kurtulmak, cilde hacim ve gençlik kazandıran tedaviler ile artık yıllara meydan okumak mümkün. Özellikle doğallığı tercih eden, botoks, dolgu ve ameliyat yerine hiç anlaşılmayacak bir gençleştirme yöntemi isteyen kişiler için ideal bir seçenektir. Ameliyat olmadan gençleştirme yöntemlerine baktığımız zaman enerjiyle değişik dalga boyundaki lazerlerin uygulanmasıyla ve radyo frekansın uygulanmasıyla cilt altından cildin en üst tabakasına kadar olan tüm tabakalarda gençleşme, yenilenme, sıkılaşma meydana geliyor. Anti-aging dünyasındaki en popüler yöntemlerden olan lazerle ve radyo frekans tedavileri; serum, krem ve peeling gibi yöntemlerin sonucunu beklemeye sabrı olmayanlar için en hızlı çözümler ClearLift Lazer, Clear And Brilliant C&B Fraxel, laser tedaviler Thermage, Ulthera ve VShape radyo frekans uygulamaları.

Botoks Uygulaması:
Kırışıklıkları gizleyen, yenilerinin oluşumunu geciktiren, yorgun ifadelere canlılık kazandıran botoks, kırışıklıklara neden olan kasları dondur, göz çevresi, ağız çevresi ve alındaki ince çizgilerin ortaya çıkmasını geciktirebilir. Tedaviden 10 gün sonra sonuçları görmeye başlıyor. Sonraki 4-6 ay boyunca yeni bir enjeksiyona ihtiyacı olmuyor, bu süre zarfında etkilenmiş olan yüz kasları yeniden hareket kabiliyeti kazanıyor. 

Dolgu Uygulaması:
Yüzde kırışıklık olan ya da hacim kaybı yaşanan alanların veya daha hacimli olması istenen bölgelerin doldurulması işlemidir. Kırışıklıklar düzeltilebilir, gözaltı bölgedeki hacim kaybı giderilebilir, elmacık kemiği bölgesi daha diri yapılabilir, burun kenarı çizgi yok edilebilir, yapısal olarak küçük yapılı çeneler daha güçlü hale getirilebilir. Yüzün üst bölgelerinde yapılan dolgu işlemlerinin cildi yukarı toparlama gibi sonuçları da bulunmakta, özellikle kaş kaldırmada botoks ile ya da tek başına iyi sonuçlar sağlamaktadır. Dolgu amaçlı olarak, ortalama 6 aydan 2 yıla kadar süreyle etkisi devam eden doğal yapıdaki hyaluronik asit tercih edilmektedir. Hyaluronik asit deride bulunan bir maddedir ve yaşla birlikte miktarı azalmaktadır.

Yüz Mezoterapisi:
Yüz, dekolte ve el bölgeleri derisinden istenen bölgelere mikro enjeksiyon tekniğidir. Hücre yenilenmesi ve elastikiyet sağlayan maddelerin üretimini destekleyici, kan dolaşımını düzenleyici, leke gibi durumlarda leke açıcı özellikteki ürünler uygulanır. Gözaltı morlukları, cilt lekeleri, deriye ait yaşlanma ve cilt sarkmaları gibi durumlar sıkça kullanıldığı durumlardı.

Prp:
PRP uygulamasının cilt gençleştirme, leke tedavisi ve saç köklerini güçlendirme gibi faydaları vardır. Plazma içinde konsantre olarak bulunan plateletler cilde enjekte edildiğinde bünyelerinde bulunan büyüme faktörleri, kollajen üretimini sağlamaktadır. Plazma içinde konsantre olarak bulunan plateletler cilde enjekte edildiğinde bunların bünyesinde bulunan büyüme faktörleri, kollajen üretimini, kök hücreleri ve yeni kılcal damarların oluşmasını uyarmakta ve cildin kendini hızla yenilemesini sağlamaktadır.

PRP Nerelerde Kullanılabilir?
Estetik amaçlı uygulamalarda: yüz, boyun, dekolte, eller, bacak içleri, kollar gibi vücut bölgelerine uygulanabilir. Yüzde ve vücutta lifting etkisi sağlar. Saç dökülmesi tedavisinde tek başına veya diğer tedavilere yardımcı olarak kullanılabilir. Deride yıllarca ultraviyole ışınlarına maruz kalmanın sonucunda oluşan kırışıkların düzelmesi, çöküntülerin giderilmesi, esneklik ve parlaklığın kazandırılmasını sağlamak için kullanılabilir. İyileşmesi uzun süren yara, çatlak ve deri niteliğinin zarar gördüğü durumların kontrolünü sağlamak.

P.R.P Yönteminin Avantajları Nelerdir?
Diğer yöntemlerle sağlanan olumlu sonuçlar belli bir süre devam eder, ancak PRP'nin olumlu sonuçları tamamen uygulanan kişiye aittir kaybolmaz. 

Gençlik Aşısı:
Stres, çevresel faktörler, düzensiz beslenme ve sigara içmeye bağlı durumlar cildin yaşlanmasını hızlandırmaktadır. Cilt renginin değişmesi, dolgunluğunun azalarak sağlıklı görünümünü kaybetmesi sonrasında ince kırışıklıklar belirgin hale gelmektedir. Cildinizde doğal olarak bulunan, parlak ve sağlıklı görüntüyü sağlayan Hyalüronik Asit'in de 20'li yaşlardan sonra azalmaya başlaması olumsuz etkiyi daha da arttırmaktadır.

Gençlik aşısının amacı nedir?
Cildin belirli bölümlerinde azalan yoğunluğu geri kazanmak. Ciltte zamanla azalan Hyalüronik Asit miktarını arttırarak, sağlıklı ve doğal görünümlü bir cilde sahip olmak.

Kaç yaşından itibaren uygulanabilir?
20'li yaşlardan sonra azalan Hyalüronik Asit etkisiyle, ihtiyaç duyulan yoğunluk desteği, yeniden yapılandırma ve hidratasyonu arttırmak için Doktorunuz tarafından cildiniz değerlendirilerek uygulama yapılabilir.

Vücudun hangi bölgelerine uygulanır?
Tüm cilt tiplerinde yanak boşlukları, çene bölgesi ve etrafı, üst yanak, elmacık kemikleri etrafındaki bölgeler, el üstü, dekolte bölgesi dahil tüm yüze güvenle uygulanabilir.

Diğer dolgulardan farkı nedir?
İçeriğindeki farklı Hyalüronik Asit yoğunlukları ve yapısı nedeniyle hastanın ihtiyacına göre şekillendirilebilir. Aynı uygulama sırasında, uygulama tekniğine göre hem istenilen bölgelere yoğunluk hem de serbest Hyalüronik Asit etkisiyle cildin yapılandırılması sağlanarak anında sağlıklı ve parlak bir görünüm elde edilebilir.

Cilt aşısının sonuçları ne zaman ortaya çıkar ve ne kadar sürer?
Uygulama yapıldıktan hemen sonra sonuçları ortaya çıkmaya başlar. Uygulama yapılan kişinin cilt yapısına göre 6-8 ay kadar kalıcılık sağlar. Uygulamanın düzenli yapılmasına bağlı olarak bu etki kalıcılığını uzun süre arttırmaktadır. Asıl amaç sağlıklı bir cildin temelini atmaktır.

Yan etkileri nelerdir?
İçerisinde alerjik reaksiyona sebep olabilecek protein ce nükleik asit bulunmadığı için son derece sağlıklı ve güvenilir özelliğe sahiptir.