HİZMETLERİMİZ

GENÇLİK AŞISI

Gençlik Aşısı Nedir?
2 formullü hyaluronik asittir. Hem volüm içeren çapraz bağlı hyaluronic asit, hem de cilde su ve nem veren saf hyaluronic asit içerir.   İçeriğinde protein ve nükleik asit içermediği için, diğer dolgulardan farklı olarak organik bir üründür. Sık tercih edime sebebi de budur. Bu formülü içeren tek ürün; piyasada İdea firmasının Bioexpander gençlik aşısıdır.

Gençlik Aşısı Kaç Yaşından İtibaren Uygulanabilir? 
20'li yaşlardan sonra Hyaluronik asit azalmaya başlar, 35 yaşından sonra bu azalma hızlanır. Hyaluronik asitin azalması, ciltte volüm ve hidrasyon desteği gerektirir.

Gençlik Aşısını Yüz Bölgesinin Hangi Bölgelerinde Tercih Ediyoruz? 
Belirli bir yaştan sonra, kollegenın ve hyaluronik asitin azalmasıyla, yüzde volum kaybı ve aşağıya doğru sarkma başlar.  Yüzün yukarıya yapılandırılmasını sağlayan elmacık kemikleri etrafında volüm kaybı ve göz altından aşağıya doğru torbalanma oluşur. Bu da, yüzü aşağıya sarkıtır. Bu bölgelerdeki hacim kaybı, yüzü aşağıya sarkıtır ve yüz ifadesini asık ve yorgun gösterir. Bu hasta grubunda, gençlik aşısının bioexpander formunu kullanıyoruz.

Gençlik Aşısının Etkisi Nasıl? 
Cildin içine bol su çekerek, cilt hacmini arttırır, yüzü yukarıya doğru yapılandırır. Bioexpander uygulandığı bölgede, bir çeşit sünger görevi görür.  3 adet bioexpander gençlik aşısı, tek bir kutu içinde yer almakta ve tek seansta üst yanak bölgesine uygulanmaktadır.

Gençlik Aşısı Neden Sıkça Tercih Ediliyor?
Uygulama sonrası sonuçlar çok naturel ve yüzde hem hidrasyon hem de toparlama sağlıyor. Bizim de en sık uyguladığımız ve en yüksek hasta memnuniyeti olan tedavilerden biridir.

Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?
Bioexpander formunun; hacim etkisi 6-8 ay,ciltte parlaklık, hidrasyon, elastikiyeti arttırma desteği; 12 ay sürer.

Gençlik Aşısının Göz Çevresi Formu Nedir?
Botoks istemeyen ve göz çevresi ince kırışıklıkları olanlarda, bu aşının ACP formunu kullanılıyoruz. Acp; ince kırışıklıkların içine su çekerek kırışıklıkları açıyor. Göz çevresi botoks uygulamasından 15 gün sonra gözaltında kalan ince karışıklıklara da sıkça uygulanıyor. Tekrarı 6 ayda bir yapılabilir.

Gençlik Aşısının IAL Formu Nedir?  
Ciltte matlık, donukluk, nem ve elastikiyet kaybı olanlarda bu aşının İal formunu uyguluyoruz. Cilde nem, parlaklık ve elastikiyet veriyor. 15 günde 1 toplam 3 seans uygulanıyor.

Gençlik Aşısı Kimlere Uygulanmaz?
20 yaş sonrası her yaş grubuna uygulanır, kanser hastaları dışında herkese uygulanabilen bir tedavidir çünkü organik ve saf bir üründür.

Gençlik Aşısının Yan Etkileri Var mıdır?   
İçerisinde alerjik reaksiyona sebep olabilecek protein ve nükleik asit bulunmadığı için son derece sağlıklı ve güvenilirdir. Yan etkisi yoktur.

Gençlik Aşısı Yaptırdıktan Sonra Yüzüm Nasıl Görünür? 
Bioexpander formunda yani; organik dolgu içeren formda, %20 hastada uygulama bölgelerinde morluklar olabilir fakat 5-7 günde geçer. % 80 hastada bu etki olmaz. IAL ve ACP formunda küçük mercimek büyüklüğüne ilaç damlaları olur. İlacın uygulama şekli bu şekildedir. Bu damlalar gün içinde kişiye göre değişmekle birlikte geçer. Çok nadir olmakla birlikte, cildi aşırı nemsiz olanlarda, ertesi günü geçer.

Makyaj Ne Zaman Yapılabilir?
Ertesi günü makyaj ve kapatıcı kullanılabilir.

Gençlik Aşısının Etkisi Ne Zaman Ortaya Çıkar? 
Bioexpander formunun etkisi, özellikle hacim ve yüzün yukarıya doğru yapılanması hemen ortaya çıkar. Parlaklık ve canlılık 7 gün içinde başlar ve aylar içinde artarak devam eder. Günde 2 litre su çıkıldığı taktirde etki daha uzun sürecektir. ACP ‘nin de kırışıklıkları açıcı etkisi; hemen ortaya çıkar. IAl ise,  24 saat içinde etki başlar, gözle görünür etki, 15 gün içinde ortaya çıkar.