HİZMETLERİMİZ

LEKE TEDAVİLERİ

Derideki kahverengi lekelerde farklı tedavi seçenekleri kullanılmaktadır. Tedavi seçimi sorunun türü, deri içindeki derinliği, yaygınlığı, kişinin deri özelliklerine (genelde deri rengi, lekelenmeye yatkınlık, kullandığı ilaçlar gibi…) ve yaşam şekline göre değişmektedir.
Başlıca leke tedavi yöntemlerimiz;

Kimyasal ve/ veya enzimatik peeling, Leke Mezoterapisi, Dermabrazyon

Öncelikle lekelerin tanımını yaparak başlayalım.        

Kahverengi lekeler genelde derinin rengini üreten hücreleri olan melanositlerden salgılanan melanin pigmentinin belli alanlarda yoğunlaşmasıyla oluşurlar. Bazı durumlarda ise bir ben veya iyi huylu deri kitlelerinin bir parçası olabilir. Bu sorunları dermatoloji uzmanları muayene ve özel ışık sistemleri ile inceleyerek tanılar ve tedavi planlarlar.           

Uygulama Öncesi
 Tedavi alanı olabildiğince açık renkli olmalı, güneşten en az 15 gün ideali 6 hafta korunmalıdır.
Tedavi öncesi kan sulandırıcı olarak nitelenen ilaçlar kesilmelidir.
Tedavi alanı temizlenmelidir.

 Tedavi Sonrası Bakım
Uygulamalar sonrasında kabarıklık, şişlik ve deri renginde koyulaşmalar olacaktır. Bu süreçte soğuk uygulama, rahatlatıcı soğuk ıslak kompresler ve size önerilecek epitelizan yatıştırıcı kremleri tarife uygun olarak kullanmanız uygun olur.

Yüz bölgesi uygulamalarında özellikle gece çift yastıkla yatılması yüzde oluşabilecek şişlikleri azaltmada ilk 48 saatte etkili olur.
Deri uygulamalar sonrasında çok hassaslaşır. Bu nedenle temizliğinde yumuşak temizleyiciler kullanılmalı ve ılık su ile durulanmalıdır.
Tedavi alanı 6 hafta güneş ve solaryum gibi yapay ışık kaynaklarından korunmalıdır.